UEFA Uluslar Ligi 2020

Forza Kızıl

Yönetici
🇹🇷Türkiye - Sırbistan 🇷🇸

Sırbistan, son iki Uluslar Ligi maçına 11'de 6 farklı oyuncuyla çıktı. Arada oynanan hayati önem taşıyan Norveç maçındaki yorgunluklar da rotasyonda etkili oldu, ancak Tumbakovic başta olmak üzere, oyuncular ve taraftarlar, Uluslar Ligi'ni önemsemiyor, değer vermiyor. Bugün oynanacak Türkiye maçına da Sırbistan bir çok eksikle çıkacak, bunun sebepleri ceza, sakatlığın yanı sıra bazı oyuncuların hocanın isteği doğrultusunda oynatılmayacağı açık.. Yaklaşık 1 ay sonra oynanacak İskoçya maçı, Sırbistan için çok önemli. Tabi ki Uluslar Ligi'nde de küme düşmek istemeyecekler, ancak yine de motivasyon anlamında ciddi problemler olduğu ortada. Son Macaristan maçında bu daha net gözler önündeydi..
Türkiye tarafında ise, son hazırlık maçlarında fazlaca oyuncu değişimleri yaşansa da, Almanya ve Rusya maçının ikinci yarısında oynanan oyun umut verdi. Ayrıca, Türkiye'nin bu maçlara Sırbistan'dan daha iyi motive olduğu aşikar. Rusya maçının 11'ini bozmayıp, ya da bozacaksa da kanatlarda Hakan'a ayak uydurabilecek isimleri tercih edip hücumu düşünen bir 11'le çıkarsa, Sırbistan karşısında gol bulmak çok zor olmayacaktır, zira Sırbistan savunması ciddi anlamda çok çok kötü durumda..
Eleme grubunda 8 maçın 8'inde gol yediler Türkiye maçı dışında Uluslar Ligi'nde 2 maçta da gol yediler (Türkiye maçında, Türkiye anlamsız 11'le sahaya çıkmıştı) Ağır savunma oyuncuları, takım savunmasında yaşanan problemler vs.. Sırbistan'ın son dönemde savunmadaki problemlerini beraberinde getiriyor..

Bu maçta Türkiye'nin ideale yakın 11'le çıkması durumunda, Sırbistan'a minimum 2 gol atacağını düşünüyorum, takım gol 1 üst en güvenli tercih bu maç için..Ekran Resmi 2020-10-14 20.02.31.png
 

Forum istatistikleri

Konular
237
Mesajlar
594
Kullanıcılar
641
Son üye
Orxan00

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Üst